Do Sokolnik po pucharowy laur

11 Czerwca 2019, godzina 19:33, autor: Jakub Zaczkiewicz

Stalowcy zakończyli sezon ligowy jako najlepsza drużyna w tabeli. Teraz rzeszowska Stal chce iść za ciosem.

Totolotek Puchar Polski

Już w najbliższą środę Stal Rzeszów wyrusza do Sokolnik, aby tam mierzyć się z tamtejszym Sokołem w ramach finału rozgrywek Regionalnego Pucharu Polski. Wszyscy w rzeszowskim klubie z pewnością będą w tym meczu uskrzydleni świeżo zdobytym awansem do grona drugoligowców. Niemniej jednak spotkanie z Sokołem Sokolniki ma również sporą wartość. Zwycięzca tego starcia zgarnie bowiem przepustkę do gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym oraz premię finansową.

Jak mówi trener naszej drużyny Janusz Niedźwiedź jego piłkarze także i z tego starcia chcą wyjść zwycięsko:

Janusz Niedźwiedź: Celem numer jeden był oczywiście awans ligowy, jednak po to gra się w rozgrywkach pucharowych, aby w nich wygrywać. Mamy kolejny finał sezonu, tym razem pucharowy i chcemy mocnym akcentem zakończyć ten sezon.

Drużynę Sokoła Sokolniki śmiało można nazwać rewelacją tegorocznej edycji na pucharowym polu. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Daniela Beszczyńskiego jeszcze w ramach Okręgowego Pucharu Polski pokonywali kolejno: Płomień Trześń, KS Żupawę, OKS Wielowieś, Stal Nową Dębą oraz Stal Gorzyce. Po tych zwycięstwach przyszedł czas na walkę w półfinale Regionalnego Pucharu Polski, gdzie nasi najbliżsi rywale okazali się lepsi od Geo-Eko Ekoballu Stali Sanok. Półfinałowe starcie pomiędzy obiema ekipami było bardzo wyrównane i o ostatecznym wyniku decydować musiały rzuty karne.

Końcowe zwycięstwo w rozgrywkach pucharowych byłoby swoistym ukoronowaniem osiągnięć rzeszowskiej Stali w tym sezonie. Czy w środę nasza drużyna zakończy go kolejnym mocnym akcentem?

Spotkanie Sokoła Sokolniki ze Stalą Rzeszów rozpocznie się 12 czerwca o godzinie 17:00 w Sokolnikach

REKLAMA
reklama