Duże zmiany w Olimpii Zambrów

13 Lipca 2017, godzina 19:00, autor: Marcin Ożóg

Nowy trener, duże zmiany kadrowe a także pierwszy rozegrany sparing - sprawdźmy co słychać u naszych pucharowych rywali.

27 czerwca, czyli kilka dni wcześniej niż Stalowcy, piłkarze Olimpii Zambrów powrócili do zajęć treningowych. Przedostatnie miejsce w tabeli II ligi a w konsekwencji spadek do niższej klasy rozgrywkowej doprowadził do nieuniknionych zmian zarówno w sztabie trenerskim jak i w kadrze zespołu. Jesień zawodnicy z Zambrowa zakończyli co prawda na 10. pozycji z przewagą 6 punktów na strefą spadkową i nic wówczas nie zapowiadało pożegnania z ligą kilka miesięcy później. Na koncowy wynik przełożyła się jednak bardzo przeciętna gra w rundzie wiosennej, kiedy to Olimpia zanotowała raptem dwie wygrane (w tym spektakularne 6:2 ze Stalą Stalowa Wola).Olimpia Zambrów

Pierwszy trening poprowadzony został przez nowego szkoleniowca Mirosława Dymka, który na tym stanowisku zastąpił znanego z występów w drużynie Wisły Kraków Tomasza Kulawika. Poprzednim pracodawcą Dymka był MKS Kluczbork, w którym pracował przez 7 miesięcy, do listopada 2016 roku.

Jak donosi strona klubowa Olimpii Zambrów również w kadrze zespołu doszło do dużych zmian. Z ubiegłego sezonu w drużynie pozostało raptem czterech podstawowych zawodników: bramkarz Piotr Czapliński, pomocnicy Michał Kuczałek i Łukasz Grzybowski oraz napastnik Mateusz Jastrzębski. W Zambrowie pojawiło się natomiast ośmiu nowych piłkarzy:
obrońca Łukasz Gryko oraz pomocnicy Michał Hryszko, Mateusz Butkiewicz i Wojciech Zalewski (wszyscy z III-ligowego MKS-u Ełk), pomocnik Tomasz Zaręba (ostatnio juniorzy Jagiellonia Białystok), obrońca Łukasz Piłatowski oraz pomocnik Przemysław Jastrzębski (Ruchu Wysokie Mazowieckie), napastnik Kamil Jackiewicz (Finishparkiet Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie).

Piłkarze Olimpii Zambrów mają również za sobą pierwsze spotkanie sparingowe z Wigrami Suwałki zakończone wynikiem 1:1.

SPONSORZY STALI RZESZÓW
watkem Limblach Cutline Giergiel trans-europa
Copyright © 2018 stalrzeszow.pl. Wszelkie prawa są zastrzeżone.