Gotowi do walki

19 Października 2018, godzina 20:50, autor: Grzegorz Szalacha

Starcie Stali Rzeszów z Motorem Lublin będzie niewątpliwie hitem 13. kolejki spotkań.

2018.10.06 Stal Rzeszów - Sokół Sieniawa
W sobotę na Stadionie Miejskim skonfrontują swoje siły zespoły, które mierzą wysoko. Wygrana z pewnością doda zwycięskiej drużynie dodatkowej energii na finisz rundy jesiennej. Biało-niebiescy oczywiście liczą, że ta stanie się ich udziałem i wspólnie z własnymi kibicami, będą się mogli cieszyć z utrzymania fotelu lidera.

Naszym piłkarzom na 1. miejsce w tabeli, udało się awansować po ostatniej serii spotkań, gdy z trudnego terenu w Kraśniku przywieźli remis. – Trochę żałujemy tamtego pojedynku, bo była duża szansa, żeby wygrać to spotkanie. Nie udało się, trudno. Trzeba wyciągnąć wnioski i powalczyć o pełną pulę z Motorem. By udało się to zrobić, nasz zespół musi zagrać przez cały mecz na wysokim poziomie, bo w ostatniej kolejce obudził się dopiero po przerwie – uważa Rafał Kalisz, prezes Stali.

Motor w tej rundzie ma już jeden dołek formy za sobą. Za serię słabszych występów zapłacił posadą trener Mariusz Sawa, następnie jego obowiązki przejął Robert Chmura, a do 8 października za wyniki zespołu odpowiada Robert Góralczyk. Pod wodzą byłego sztabowca Adama Nawałki, piłkarze z Lublina wygrali dwa mecze – z Lewartem Lubartów w Pucharze Polski i z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w lidze.

Na chwilę obecną drużyna z Lubelszczyzny zajmuje 4. miejsce w tabeli, tracąc dwa punkty do naszego zespołu. Motor wygrał do tej pory sześć spotkań, pięć zremisował i w jednym doznał porażki. O jego sile decydują przede wszystkim sprowadzeni latem Tomasz Brzyski – najlepszy strzelec drużyny (5 goli) oraz Grzegorz Bonin (3 bramki). Trzecim asem w talii trenera Góralczyka jest inny doświadczony zawodnik – Konrad Nowak, który czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Stal do tego spotkania przygotowuje się normalnym rytmem.- Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że dla naszych sympatyków to jedno z najciekawszych wydarzeń tej rundy. My jednak nie zapominamy, że tym meczu jak w każdym innym jest do zdobycia maksymalnie trzy punkty. Dlatego koncentrujemy się przede wszystkim na realizacji własnych założeń. Bardziej niż na rywalu skupiamy się na tym, jak zagrać, by komplet punktów zostałw Rzeszowie – powiedział Janusz Niedźwiedź trener Stali.

Prezes Stali liczy na gorący doping kibiców. – Wiem, że najbliższy rywal przyciągnie na trybuny sporą grupę naszych sympatyków. Zespół bardzo liczy na ich wsparcie. Wierzę, że wspólnymi siłami wygramy to spotkanie i ugruntujemy swoją pozycję na fotelu lidera – dodał Rafał Kalisz.

Stal – Motor
Stadion Miejski Stal w Rzeszowie
Sobota, godz. 15:00
Ceny biletów jednorazowych
- normalny 15zł
- ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 19 lat, seniorzy 65+ oraz kobiety) - 8zł
- dzieci do 6 roku włącznie - 1zł
- rodzinny 2+1, 2+2, 2+x = 25zł
Bilety jednorazowe będą możliwe do kupienia w kasach oraz przez Internet (bilety.stalrzeszow.pl)

REKLAMA
reklama

Copyright © 2019 stalrzeszow.pl. Wszelkie prawa są zastrzeżone.