Janusz Niedźwiedź będzie budował nową Stal

19 Czerwca 2018, godzina 11:38, autor: Grzegorz Szalacha

Młody, ale już doświadczony, ambitny i żądny sukcesów – taki jest Janusz Niedźwiedź nowy trener Stali Rzeszów.

Janusz Niedźwiedź

Po raz pierwszy ze swoimi podopiecznymi spotka się 29 czerwca. To wtedy nasz zespół wznowi przygotowania do nowego sezonu.

36-letni szkoleniowiec w poprzednim sezonie dał się poznać z bardzo dobrej pracy w Podhalu Nowy Targ. Jak sam o sobie mówi jest doświadczonym trenerem, bo w tym zawodzie udziela się już od 13 lat szkoląc najpierw drużyny młodzieżowe, a następnie seniorów.

- To bardzo przemyślany wybór. Janusz Niedźwiedź jest przedstawicielem nowej fali szkoleniowców, która z coraz większym powodzeniem radzi sobie w krajowym futbolu. Rozmawiałem z kilkunastoma trenerami. Nasz nowy nabytek przedstawił taką wizję rozwoju klubu, budowy zespołu seniorów oraz całej akademii, że byłem naprawdę pod wielkim wrażeniem. Bardziej uznani szkoleniowcy, z którymi się spotkałem, nie byli w stanie zaproponować nawet części rozwiązań, które podpowiedział Janusz Niedźwiedź. Spodobała nam się też determinacja jaką szkoleniowiec wykazał się by trafić do Stali. Wiemy, że miał propozycje z innych klubów, ale był zdecydowany by postawić na nasz projekt. Szybko doszliśmy do porozumienia i wierzę, że wybraliśmy właściwego człowieka – uzasadnia wybór Rafał Kalisz prezes Stali Rzeszów.

Jak podkreśla prezes Kalisz nowy trener przekonał go do siebie nie tylko posiadaną wiedzą, ale także swoją osobowością. - To bardzo pozytywna i ambitna postać. Liczę, że swoim entuzjazmem zarazi naszą drużynę, którą będzie miał okazję budować od podstaw. Uważam, że właśnie takiej pozytywnej energii brakowało w zespole w ostatniej rundzie. – dodał nasz rozmówca.

Janusz Niedźwiedź związał się z Stalą 4-letnim kontraktem. – Umowa jest dość długa jak na krajowe standardy, ale projekt jaki realizujemy w Stali jest również niepowtarzalny. Nie zamierzamy iść drogą na skróty. Budujemy klub, który w perspektywie kilku lat zaistnieje w krajowej elicie. Wierzę mocno, że duży w tym udział będzie miał Janusz Niedźwiedź – zakończył prezes Kalisz.

Copyright © 2019 stalrzeszow.pl. Wszelkie prawa są zastrzeżone.