Młodzi Stalowcy zmierzą się z Atletico Madryt!

14 Lutego 2019, godzina 09:30, autor: Grzegorz Szalacha

Stal Rzeszów jako pierwszy klub piłkarski w Polsce, została partnerem fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’.

2019.02.14 Steelcup

Stal Rzeszów jako pierwszy klub piłkarski w Polsce, została partnerem fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’,, słynącej z organizowania prestiżowych turniejów dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu młodzi piłkarze będą mieli okazję zmierzyć się z wieloma świetnymi zespołami zza granicy.
Najbardziej znane turnieje przeprowadzone przez fundację „Ja też Mam Marzenia” to: IX Międzynarodowy Turniej Sokolika o Puchar WIŚNIOWSKI U10 w Starym Sączu oraz IV Międzynarodowy Turniej Termy Gorący Potok Cup U9 w Zakopanem, którego Stal Rzeszów została Głównym Partnerem! Począwszy od najbliższej edycji zakopiańskie rozgrywki będą nosiły nazwę Stal Rzeszów Steel Cup o Puchar Prezesa Fibrain - Zakopane 2019.
Na mocy porozumienia drużyny podkarpackiego Klubu z roczników 2009 oraz 2010 zagrają w tych turniejach bez eliminacji. Lista zespołów, z którymi przyjdzie im się zmierzyć jest imponująca. Są to: Atletico Madryt, Juventus Turyn, AC Milan, FC Porto, Benfica Lizbona, Borussia Dortmund, Hertha BSC Berlin, RB Leipzig, PSV Eindhoven, Everton FC, Cardiff City FC, Stoke City FC, Rapid Wiedeń. A także największe i najlepsze polskie akademie: Lech Poznań, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław czy Pogoń Szczecin.
- Zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z klubem, który ma wielkie tradycje. Całe Podkarpacie i Małopolska spoglądają w kierunku Stali Rzeszów, na jej dynamiczny rozwój. Prezes tego Klubu, Pan Rafał Kalisz ma kilkunastoletnią wizję budowy wielkiej Stali. Nie dotyczy ona tylko pierwszego zespołu, ale przede wszystkim Akademii z prawdziwego zdarzenia. My, doceniając ten fakt zaproponowaliśmy Panu Prezesowi nawiązanie współpracy. Udział w organizowanych przez nas turniejach jest wielkim splendorem dla wszystkich polskich zespołów młodzieżowych. Chcemy być blisko Stali Rzeszów, która ma wszelakie dyspozycje by za kilka lat zapukać do bram Ekstraklasy i chlubić się posiadaniem jednej z najlepszych Akademii Piłkarskich w naszym kraju. - powiedział Prezes Fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’, Tomasz Popiela.

- Sprawdzenie się na boisku z najlepszymi młodzieżowymi zespołami na świecie jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem. Dzięki nawiązaniu współpracy z fundacją stało się to możliwe. Udział Akademii Stal Rzeszów w tego typu projektach pozwala na jej rozwój i integrację z zagranicznymi klubami, co wkrótce może spowodować, że i nasz ośrodek piłkarski będzie na równi z tymi z Europy - dodał Prezes Stali Rzeszów, Rafał Kalisz.

REKLAMA
reklama

Copyright © 2019 stalrzeszow.pl. Wszelkie prawa są zastrzeżone.