Mocny wrzesień!

3 Września 2019, godzina 08:00, autor: Michał Mryczko

Wakacje się skończyły, ale prawdziwe emocje dla kibica Stali Rzeszów dopiero nadchodzą. Przed nami tort czterowarstwowy - ...

Mocny wrzesień(...)GKS Katowice na przystawkę, Stal Stalowa Wola na zaostrzenie apetytu, Resovia jako danie główne i Pogoń Szczecin będąca, jak mawiał Tomasz Hajto, truskawką na torcie.

"Gieksa", po sensacyjnym spadku z Fortuna I Ligi, z pewnością jak najszybciej chce powrócić na zaplecze PKO Ekstraklasy. Początek sezonu, mimo wszystko, nie jest dla katowiczan wymarzony (dziesiąta pozycja w tabeli z dziesięcioma punktami na koncie), ale tego niezwykle bogatego w tradycje klubu lekceważyć nigdy nie można. Znany na piłkarskiej mapie Polski GKS Katowice przyjedzie na Hetmańską 69 już w sobotę, 7 września. Start o 15:00.

Stali Stalowa Wola kibicowi biało - niebieskich przedstawiać zbytnio nie trzeba. Drużyna z hutniczego miasta o udanym początku rozgrywek także mówić nie może - miejsce spadkowe, na które złożyło się aż pięć porażek i tylko jedno zwycięstwo i remis. Nadzieje wiązane ze Stalą są jednak w Stalowej Woli bardzo duże, zatem o zwieszaniu głów mowy być nie może. Tym bardziej, że trener Szymon Szydełko to osoba, która udowodniła, że potrafi stworzyć waleczną i zawsze niebezpieczną drużynę. Będzie to kolejny z meczów przyjaźni na trybunach, ale na boisku żadna z drużyn nogi z pewnością nie odstawi. Derby Podkarpacia - sobota, 14 września, 17:00.

Ponad rok minął od ostatniego spotkania derbowego. Rzeszów, w końcu, doczeka się pojedynku swoich dwóch najlepszych drużyn piłkarskich. Piłkarzy jak i kibiców z Hetmańskiej i Wyspiańskiego do przyjścia na to spotkanie dodatkowo motywować nie trzeba. Smaczku dodaje fakt, że oba zespoły znajdują się na czele tabeli. Niedziela, 22 września, 13:05, Stadion Miejski "Stal" w Rzeszowie. Transmisja w TVP3.

Truskawka na torcie wrześniowego maratonu. 1/32 rozgrywek Pucharu Polski i pojedynek z esktraklasową Pogonią Szczecin. Pogonią chwaloną za styl gry jak i skuteczność, które wespół dają zespołowi z północy Polski trzecie miejsce w tabeli z jednopunktową stratą do liderującego Śląska Wrocław. Trener Janusz Niedźwiedź po meczu z Widzewem w Łodzi stwierdził, że Ekstraklasa nie powstydziłaby się takiego meczu, jak ten sobotni. W środę, 25 września o 15:00 Ekstraklasa przyjedzie do Rzeszowa, a Stal może pokazać, że w drugiej lidze drzemią umiejętności rodem z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Mocny wrzesień czeka wszystkich wspierających biało - niebieskich. Bilety na każde z wrześniowych starć są już dostępne na bilety.stalrzeszow.pl. Nadal w sprzedaży znajduje się także karnet w promocyjnej cenie 75 złotych, który gwarantuje udział nie tylko w meczach składających się na czterowarstwowy tort, ale także w innych, ligowych daniach.

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
reklama