Na celowniku: Karpaty Krosno

12 Kwietnia 2018, godzina 06:00, autor: Marcin Ożóg

Jeszcze nie opadły emocje po wczorajszej wygranej w okręgowym Pucharze Polski a już za dwa dni piłkarze Stali zagrają w Krośnie.

Forma:
Zespół Karpat przystąpił do rundy rewanżowej pod wodzą nowego szkoleniowca - Dariusza Jęczkowskiego. Przed następcą Adama Fedoruka włodaże klubu postawili jasny cel, którym jest zapewnienie utrzymania na dotychczasowym poziomie rozgrywkowym. Na wiosnę zespół Karpat rozegrał jak dotąd trzy ligowe spotkania i wszystkie z nich zakończyły się podziałem punktów. Jednak zarówno ubiegłotygodniowy remis z Motorem jak i jeden punkt wywalczony z Resovią mogą świadczyć, że krośnieński zespół będzie jeszcze w stanie powalczyć o środek tabeli. Dodatkowo, podobnie jak Stal, również Karpaty rozegrały wczoraj półfinałowe spotkanie w ramach regionalnego Pucharu Polski, gdzie pokonały Ekoball Sanok 2:0.

11.04.2018: Ekoball Sanok - Karpaty Krosno 0:2 - 1/2 Pucharu Polski - okręg Krosno
07.04.2018: Karpaty Krosno - Motor Lublin 1:1
31.03.2018: Resovia - Karpaty Krosno 1:1
17.03.2018: Podhale Nowy Targ - Karpaty Krosno 0:0
18.11.2018: Karpaty Krosno - Avia Świdnik 1:1

Karpaty Krosno,

Strzelcy:
Krośnieńska drużyna z dorobkiem 18 strzelonych bramek zajmuje ex aequo z Wisłą Sandomierz... ostatnie miejsce w naszej trzeciej lidze pod kątem skuteczności. Najwięcej bramek dla swojej drużyny strzelił póki co Dawid Cempa. 28-letni napastnik jak dotąd siedmiokrotnie wpisał się na listę strzelców w rozgrywkach ligowych. Zanotował także jedno trafienie we wczorajszym spotkaniu pucharowym. Warto również zaznaczyć, że od początku sezonu ligowego Karpaty nie wykonywały żadnego rzutu karnego.

Zmiany w kadrze:
Przed rundą wiosenną kadrę Karpat zasiliło 7 nowych zawodników, przy czym dla Adriana Buszty (poprzednio Stal Rzeszów), oraz Marka Fundakowskiego (jesienią leczył kontuzję a wcześniej reprezentował barwy Izolatora) jest to powrót do zespołu z Krosna. Wśród piłkarzy, którzy dołączyli do kadry zespołu Dariusz Jeczkowskiego znaleźć można m.in. Marcela Steca, który jesienią występował w naszej drużynie, czy też Bartosza Daszyka z JKS-u Jarosław, który również ma na koncie występy w barwach Stali. Pozostali zawodnicy to 21-letni obrońca David Pedowski (poprzednio Jarota Jarocin), pomocnik Marek Zięba (Cosmos Nowotaniec), oraz obrońca ukraińskiego pochodzenia Roman Botynnyk (FK Spisska Nova Ves, Słowacja).

Do ubytków zaliczyć możemy Mateusza Kantora, który po 7 latach powrócił do Resovii. 25-letni wychowanek Wisłoki Dębica jesienią zagrał w 16 spotkaniach (w sumie 1410 minut), zdobył 1 bramkę i został ukarany 7 żółtymi kartkami (pod tym względem był liderem w Karpatach). Innymi zawodnikami, którzy rozstali się z krośnieńskim zespołem są: Marcin Świech (obrońca, 14 meczy, 825 minut na boisku, 2 żółte kartki), Michał Dudek (obrońca, 10 meczy, 835 minut, 1 żółta kartka), Kamil Wawoczny (obrońca, 14 meczy, 1110 minut, 3 zółte kartki), Adrian Nowak (pomocnik, 16 meczy, 881 minut, 3 bramki), Jakub Wcisło (pomocnik, 16 meczy, 793 minut), oraz Grzegorz Gawle (napastnik, 13 meczy, 1113 minut, 2 zółte kartki, 3 bramki).

W kadrze Karpat znaleźć możemy także m.in Łukasza Krzysztonia, który w latach 2011-14 reprezentował barwy Stali Rzeszów.

Karpaty Krosno
Kadra Karpat na rundę wiosenną sezonu 2017/18:

Bramkarze:
Mateusz Krawczyk, Gabriel Kobylak, Grzegorz Żytniak
Obrońcy:
Łukasz Bujak, Mateusz Kolbusz, Patryk Kołodziej, David Pedowski, Roman Botwynnyk
Pomocnicy:
Marek Zięba, Marcel Stec, Bartosz Daszyk, Adrian Buszta, Dawid Burka, Sebastian Białasik, Dawid Kuliga, Przemysław Sajdak, Jakub Mordec, Łukasz Krzysztoń
Napastnicy:
Dawid Król, Dawid Cempa, Patryk Pelc, Marek Fundakowski, Michał Stasz
Trener:
Dariusz Jęczkowski.

REKLAMA
reklama

Copyright © 2019 stalrzeszow.pl. Wszelkie prawa są zastrzeżone.