Na celowniku: Unia Tarnów

23 Kwietnia 2018, godzina 06:00, autor:

Już w środę czeka nas kolejne ligowe spotkanie. Tym razem piłkarze Stali zagrają w Tarnowie z miejscową Unią.

Forma:
Podopieczni Daniela Bartkowskiego po 23 kolejkach zajmują 12 pozycję w tabeli III ligi, co stanowi awans o 1 miejsce w stosunku do początku rundy rewanżowej. Na wiosnę piłkarze Uni rozegrali sześć spotkań ligowych. Dwa z nich zakończyły się zwycięstwem, dwa porażką, zaś pozostałe dwa podziałem punktów. Zespół z Tarnowa odnotował także zwycięstwo w okręgowym Pucharze Polski zapewniając sobie jednocześnie awans do finału, gdzie podejmować będą IV-ligową Tuchovię Tuchów. W sobotnim spotkaniu tarnowianie pokonali na własnym stadionie walczące o utrzymanie Karpaty, aż 3:0. Dla zespołu Uni była to forma rewanżu za jesienną porażkę w Krośnie 1:4. Warto również wspomnieć, że przed tygodniem w Lublinie tarnowianie zremisowali z walczącym o awans do II ligi Motorem 4:4. Drużyna naszego najbliższego rywala dwukrotnie doprowadzała do wyrównania a od 85 minuty prowadziła nawet 3:4. Na wiosnę Unia doznała również sromotnej porażki 2:5. Katem zaś w tym spotkaniu była Resovia.

21 kwietnia 2018: Unia Tarnów - Karpaty Krosno 3:0
18 kwietnia 2018: Unia Tarnów - Avia Świdnik 0:0
14 kwietnia 2018: Motor Lublin - Unia Tarnów 4:4
11 kwietnia 2018: Zorza Zaczarnie - Unia Tarnów 2:6 (IV runda okręgowego PP)
7 kwietnia 2018: Unia Tarnów - Resovia 2:5
31 marca 2018: Podlasie Bielsko Biała - Unia Tarnów 1:3

Unia Tarnów

Strzelcy:
Liderem strzelców w tarnowskim zespole jest 24-letni napastnik, Damian Lubera, który na koncie ma 8 trafień. Zanotował on także jedną bramkę (z rzutu karnego) w sobotnim spotkaniu z Karpatami. Co ciekawe zespół Uni z 33 strzelonymi bramkami może pochwalić się dość dużą skutecznością. Dla porównania nasza Stal strzelił w tym sezonie tylko 2 bramki więcej. Piłkarze z Tarnowa w tym sezonie wykonywali 6 "jedenastek", z czego 5 zamienili na bramkę.

Kadra:
Średnia wieku piłkarzy Unii Tarnów wynosi niecałe 23 lata, zaś w składzie meczowym znajduje się zazwyczaj więcej piłkarzy w wieku młodzieżowca niż regulaminowe minimum. Wśród młodych zawodników znaleźć możemy m.in. Krystiana Popielę, syna znanego z boisk ektraklasy Jarosława Popieli. Krystian dołączył do zespołu z Tarnowa w przerwie zimowej. Wcześniej reprezentował barwy I-ligowej Olimpii Grudziądz.

Unia Tarnów
Kadra Uni na rundę wiosenną sezonu 2017/18:

Bramkarze: Bartłomiej Banek, Łukasz Lisak
Obrońcy: Łukasz Bartkowski, Łukasz Jamróg, Piotr Łazarz, Paweł Węgrzyn, Kamil Wierzchowiec, Marcin Więcek, Robert Witek.
Pomocnicy: Artur Hebda, Kamil Kasprzykowski, Daniel Niemiec, Kacper Nytko, Patryk Orlik, Kacper Ostrowski, Krystian Popiela, Dawid Sojda, Bartosz Ściślak, Marcel Tyl, Kamil Tyrka, Dominik Wardzała, Krzysztof Wrzosek, Sebastian Zawrzykraj.
Napastnicy: Damian Bachara, Artur Biały, Damian Lubera.

Trener: Daniel Bartkowski

REKLAMA
reklama