Na celowniku: Wiślanie Jaśkowice

16 Kwietnia 2018, godzina 06:00, autor: Marcin Ożóg

Przed nami kolejna ligowa kolejka. Tym razem w najbliższą środę odrabiać będziemy zaległości z początku rundy.

Forma:
Nasz najbliższy rywal - Wiślanie Jaśkowice nie może uważać początku tej rundy za udany. W czterech rozegranych jak dotąd spotkaniach beniaminek z małopolski wywalczył raptem punkt. Wynik tym bardziej rozczarowuje jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Wiślanie przezimowali na 3 pozycji w tabeli. Także rozmiary doznanych porażek nie napawają optymizmem. Zanim jednak drużyna z Jaśkowic przystąpiła do ligowych zmagań rozegrany został półfinał okręgowego Pucharu Polski, z którego Wiślanie odpadli przegrywając po rzutach karnych z Hutnikiem Kraków. III-ligowe rozgrywki podopieczni Wojciecha Ankowskiego wznowili od porażki z Chełmianką, aż 1:5. Tydzień później w Wólce Pełkińskiej goście z pod Krakowa prowadzili z miejscową Wólczanką nawet 1:3, aby ostatecznie stracić jeszcze trzy bramki i wrócić do domu na tarczy. Kolejna porażka przytrafiła się Wiślanom w ubiegłą sobotę. Tym razem na stadionie w Świdniku piłkarze z Jaśkowic stracili cztery bramki nie strzelając przy tym żadnej. Jedyny punkt wywalczony w tej rundzie jest wynikiem bezbramkowego remisu z Orlętami Radzyń Podlaski. Liczymy na to, że w najbliższą środę zawodnikom Wiślan nie uda się przełamać i trzy punkty pozostaną w Rzeszowie.

14.04.2018: Avia Świdnik - Wiślanie Jaśkowice 4:0
07.04.2018: Wiślanie Jaśkowice - Orlęta Radzyń Podlaski 0:0
31.03.2018: Wólczanka Wólka Pełkińska - Wiślanie Jaśkowice 4:3
24.03.2018: Wiślanie Jaśkowice - Chełmianka Chełm 1:5
10.02.2018: Hutnik Kraków - Wiślanie Jaśkowice 2:2 k 5:4.

Stal Rzeszów

Strzelcy:
Najskuteczniejszy w ekipie Wiślan jest Łukasz Popiela. 32-letni napastnik ma na koncie 6 strzelonych bramek, co przy 36 bramkach na koncie zespołu świadczyć może tylko i wyłącznie o rozbudowanej liczbie strzelców. Wśród nich warto również wymienić m.in. Macieja Wcisło z pięcioma trafieniami, a także Bartosza Czarneckiego, czy też Mateusza Krasuskiego - obaj z 4 bramkami, przy czym Krasuski dwa razy wpisał się na listę strzelców w rundzie wiosennej. Natomiast biorąc pod uwagę rzuty karne to Wiślanie strzelali pięc razy i tyle samo razy trafili.

Gwiazdy zespołu:
Najbardziej rozpoznawalnymi twarzami w zepole z Jaśkowic są niewątpliwie wspomniany wcześniej Łukasz Popiela, oraz Paweł Szwajdych. Popiela, który na swoim koncie ma występy w m.in. Unii Tarnów, Puszczy Niepołomice, czy też Okocimskim Brzesko rzeszowskim kibicom kojarzy się także z występów w barwach Stali Rzeszów. Miało to miejsce dokładniej w rundzie wiosennej sezonu 2004/05. Szwajdych natomiast występuje na pozycji pomocnika i w swoim piłkarskim CV ma m.in. ponad 1500 minut spędzonych na boiskach ekstraklasy w barwach Cracovii. Warto również wspomnieć, że w tym samym czasie co Łukasz Popiela barwy Stali reprezentował także obecny trener Wiślan - Wojciech Ankowski.

Wiślanie Jaśkowice

Kadra Wiślan na rundę wiosenną sezonu 2017/18:

Bramkarze:
Sebastian Ropek, Konrad Napieralski
Obrońcy:
Marcin Morawski, Dawid Węgrzyn, Piotr Morawski, Michał Grzesicki, Łukasz Sikora, Paweł Galos, Nikodem Morawski, Marcin Piekarski
Pomocnicy:
Paweł Szwajdych, Mateusz Krasuski, Michał Morawski, Dariusz Żaba, Bartosz Czarnecki, Konrad Kuliszewski, Grzegorz Labut, Maciej Bębenek, Paweł Sosin, Dawid Białek
Napastnicy:
Maciej Wcisło, Łukasz Popiela

Trenerzy:
Wojciech Ankowski

Zdjęcia: Fotopstryki.pl - Grzegorz Jania


REKLAMA
reklama

Copyright © 2019 stalrzeszow.pl. Wszelkie prawa są zastrzeżone.