Na celowniku: Wólczanka Wólka Pełkińska

19 Kwietnia 2018, godzina 06:00, autor: Marcin Ożóg

Po efektownej wygranej z Wiślanami Jaśkowice piłkarzom Stali w najbliższą sobotę przyjdzie się zmierzyć z kolejnym beniaminkiem.

Forma:
Po 23 rozegranych spotkaniach podopieczni Grzegorz Sitka zajmują drugą lokatę w tabeli III ligi, tracąc jednocześnie tylko punkt do lidera z Chełma. Należy jednak pamiętać, że Wólczanka ma na koncie rozegrane jedno spotkanie więcej niż Chełmianka. Co prawda jeszcze wczoraj zespół z Wólki Pełkińskiej miał szansę na objęcie prowadzenia w tabeli, jednak niespodziewanie bezbramkowo zremisował w Daleszycach z tamtejszym Spartakusem. Poza tym na piłkarze Wólczanki na wiosnę rozegrali jeszcze pięć spotkań, z czego w czterech zdobyli komplet punktów. Wiceliderowi przytrafiła się także jedna porażka, w walce o pozycję lidera nasz najbliższy rywal przegrał w ubiegłą sobotę z Chełmianką 0:2.
Forma Wólczanki18.04.2018: Spartakus Daleszyce - Wólczanka Wólka Pełkińska 0:0
14.04.2018: Wólczanka Wólka Pełkińska - Chełmianka Chełm 0:2
08.04.2018: Wisła Sandomierz - Wólczanka Wólka Pełkińska 0:1
31.03.2018: Wólczanka Wólka Pełkińska - Wiślanie Jaśkowice 4:3
24.03.2018: Soła Oświęcim - Wólczanka Wólka Pełkińska 0:4

Wolczanka

Strzelcy:
Najskuteczniejszym zawodnikiem Wólczanki jest jej niekwestionowany lider - Krzysztof Pietluch, który na koncie ma jak dotąd 6 trafień. Wynik ten być może byłby okazalszy jednak 27-letni napastnik z powodu kontuzji sezon rozpoczął dopiero od 6 kolejki. Strzelcem numer dwa w zespole z Wólki Pełkińskiej jest Marek Gwóźdź z 5 bramkami. Dotychczasowy wynik Wólczanki jest dość imponujący i wynosi 40 strzelonych bramek, co klasyfikuje zespół Grzegorza Sitka również na drugiej pozycji w tabeli (liderem jest Motor Lublin z 47 golami). Trzy bramki spośród tych 40 strzelone zostały z rzutów karnych, zaś dotychczasowa skuteczność przy wykonywaniu "jedenastek" jest stuprocentowa. Stałym egzekutorem rzutów karnych w Wólczance jest Maciej Lech.

Kartki:
Właśnie wspomniany Maciej Lech oraz Krystian Wrona są najczęściej karanymi zawodnikami w drużynie naszych sobotnich rywali. Obaj zawodnicy jak dotąd siedem razy ujrzeli żółty kartonik.

Kadra:
W zespole Wólczanki znajdziemy kilku wychowanków Stali Rzeszów. Pierwszym z nich jest 35-letni napastnik Tomasz Walat, który po raz ostatni barwy Stali reprezentował w sezonie 2006/07. Przed rozpoczęciem tego sezonu do Wólczanki bezpośrednio ze Stali trafił Jakub Więcek. W drużynach juniorskich Stali oraz naszej drugiej drużynie występował również 20-letni Damian Baran. Jednym z czołowych zawodników zespołu z Wólki Pełkińskiej jest Krzysztof Pietluch, który na koncie ma m.in. zdobycia tytułu króla strzelców III ligi naszej grupy w sezonie 2014/15.

Wólczanka
Kadra Wólczanki na rundę wiosenną sezonu 2017/18:

Bramkarze:
Arkadiusz Słysz, Damian Smoleń
Obrońcy: 
Wołodymyr Chorolśkyj, Karol Flak, Mateusz Podstolak, Tomasz Przewoźnik, Tomasz Walat, Kacper Wątróbski, Krystian Wrona
Pomocnicy:
Marek Gwóźdź, Kamil Hul, Mateusz Jurczak, Mateusz Kocur, Bartłomiej Kucharski, Maciej Lech, Mateusz Mianowany, Patryk Szewc, Jakub Więcek
Napastnicy:
Damian Baran, Dawid Czarny, Krzysztof Pietluch

Trener:
Grzegorz Sitek

Copyright © 2018 stalrzeszow.pl. Wszelkie prawa są zastrzeżone.