Nowy trener bramkarzy Stali Rzeszów

4 Stycznia 2019, godzina 15:48, autor: Grzegorz Szalacha

Obok trenerów Grzegorza Nalepy i Radosława Hołubca Stal Rzeszów zatrudnia kolejnego specjalistę do treningu bramkarzy.

Sebastian Nowak

Sebastian Nowak, były zawodnik Ekstraklasy, a ostatnio I ligi w barwach GKS Katowice, będzie zajmował się treningiem indywidualnym młodzieży.

36-letni zawodnik, znany z występów na boiskach Ekstraklasy i I ligi (razem ponad 300 występów) obejmie w rzeszowskim klubie funkcję trenera bramkarzy. W razie potrzeby ma stanowić zabezpieczenie w bramce pierwszej drużyny, której głównym założeniem jest gra młodzieżowcem w bramce. – Jeśli chodzi o obsadę pozycji numer 1 to stawiamy na zawodników poniżej 21 lat, ale Sebastian jest tak dużym profesjonalistą i wysokiej klasy bramkarzem, że w razie potrzeby moglibyśmy go zgłosić do rozgrywek ligowych. Na ten jednak moment przychodzi do nas przede wszystkim jako trener – podkreślił Michał Wlaźlik, dyrektor sportowy Stali Rzeszów.

Sebastian Nowak, autor pierwszego w historii Ekstraklasy gola strzelonego z gry przez bramkarza, rozpoczął swoją karierę w rodzimej szkółce piłkarskiej MOSiR Jastrzębie. Przez 3 lata był bramkarzem w Ekstraklasie w klubach takich jak Ruch Chorzów, Górnik Zabrze oraz Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Ostatnie 2 lata spędził w 1-ligowym GKS-ie Katowice.

- Sebastian jest bramkarzem z dużym doświadczeniem, grał przez wiele lat w Ekstraklasie oraz 1 lidze. Jest kolejną osobą, która dołączyła do Akademii i będzie uczestniczył w nowym projekcie, który ma na celu wykształcenie bramkarzy do gry w pierwszym zespole na profesjonalnym poziomie. Będzie dużym wsparciem zarówno dla mnie jak i dla Grzegorza Nalepy. Zostanie odpowiedzialny za treningi indywidualne w Bramkarskiej Akademii Stali Rzeszów, które prowadzimy od października 2018 r. – powiedział Radosław Hołubiec, trener bramkarzy pierwszej drużyny.

REKLAMA
reklama