Olimpia na celowniku

13 Lipca 2017, godzina 21:30, autor: Marcin Ożóg

Co prawda do startu ligi pozostał jeszcze miesiąc jednak już w najbliższą sobotę rozpoczniemy rywalizację w Pucharze Polski.

Pucharowe zmagania zaczynamy od rundy wstępnej. Pierwszym i miejmy nadzieję, że nie ostatnim przeciwnikiem w tegorocznej edycji Pucharu Polski będzie Olimpia Zambrów.

Olimpia Zambrów
Rywale Stali to spadkowicz z II ligi. Będąca w przebudowie drużyna Olimpii Zambrów to na chwilę obecną wielka niewiadoma. W podstawowej jedenastce pozostało jedynie czterech zawodników, którzy reprezentowali Zambrowian w ubiegłym sezonie. Prowadzoni pod wodzą nowego szkoleniowca - Mirosława Dymka piłkarze Olimpii rozgrali jak dotąd jeden sparing, w którym zremisowali z drużyną I-ligowych Wigier Suwałki 1:1.

Zmiany kadrowe nie ominęły również naszej drużyny. Ze Stalą pożegnał się m.in. Paweł Giel, który w ubiegłym sezonie zanotował osiem trafień. Po stronie ciekawych wzmocnień możemy wymienić na pewno powrót po kilku latach na Hetmańską Daniela Koczona, który wzmocni rywalizację w ataku. Daniel przez kilka ostatnich lat reprezentował barwy II-ligowej Siarki. Kolejnym piłkarzem, który również spędził ubiegły sezon na boiskach drugiej ligi jest 23-letni Michał Marczak. Były zawodnik Gryfa Wejherowo w ubiegłym sezonie ośmiokrotnie wpisał się na listę strzelców. Co ciekawe zarówno Koczon jak i Marczak w poprzednim sezonie strzelili Olimpii po jednej bramce. Do grona piłkarzy Stali dołączyli również Pavlo Gordijchuk (poprzednio Obołoń-Browar Kijów, II liga ukraińska), oraz dwaj zawodnicy Karpat Krosno - Jaromir Skiba, oraz Adrian Buszta.

Podopieczni Bohdana Bławackiego rozgrali jak dotąd dwa spotkania sparingowe. W ubiegłą sobotę pokonali Siarkę Tarnobrzeg 5:0. Przy czym warto zauważyć, że Siarkowcy występowali w tym spotkaniu w mocno eksperymentalnym składzie. Natomiast w środę zremisowali w Krakowie z Garbarnią 1:1.
Olimpia Zambrów
Co prawda nie jesteśmy jeszcze nawet na półmetku przygotowań do nowego sezonu ligowego a przed zawodnikami Stali jeszcze cztery sparingi, jednak pucharowe spotkanie z Olimpią będzie doskonałym sprawdzianem zwłaszcza dla nowych zawodników. Również kibice będą mogli przekonać się na własne oczy na jakim etapie jest obecnie drużyna Stali. Mamy bowiem o co walczyć. W przypadku zwycięstwa kolejnym rywalem Stali będzie I-ligowa Miedź Legnica.

Runda Wstępna Pucharu Polski
Stal Rzeszów - Olimpia Zambrów, sobota początek o godzinie 17:00. WSTĘP WOLNY

SPONSORZY STALI RZESZÓW
watkem Limblach Cutline Giergiel trans-europa
Copyright © 2018 stalrzeszow.pl. Wszelkie prawa są zastrzeżone.