Piłkarska uczta przy Hetmańskiej

7 Czerwca 2019, godzina 08:54, autor: Jakub Zaczkiewicz

Przed nami finał rozgrywek ligowych, czyli pojedynek dwóch zespołów, które mogą pochwalić się imponującą zdobyczą punktową.

2019.03.17 Wiślanie Jaśkowice

Gdy tylko spojrzymy na tabelę ligową wówczas doskonale widać jak ciężką pracę wykonały obie drużyny, aby znaleźć się w tym miejscu w którym są obecnie. Dość powiedzieć, że średnia ilość zdobywanych punktów na mecz wynosi odpowiednio 2,21 dla Stali Rzeszów i 2,30 w zespole z Nowego Targu.

Aż 85 strzelonych bramek zdobytych przez rzeszowską Stal nie może być przypadkiem, co nasza drużyna co rusz potwierdza swoją dobrą grą. Co ciekawe taka ilość goli sprawia, że nasz zespół jest pod tym względem zdecydowanym liderem wśród klubów występujących w każdej z czterech trzecioligowych grup.

Rzeszowska Stal w ostatnim swoim spotkaniu rozbiła w Chełmie tamtejszą Chełmiankę, aż 4-0. Cieszyć mogą nie tylko zdobywane bramki, lecz także ilość sytuacji jakie stwarza nasza drużyna. Doskonale widać to było chociażby w rywalizacji z Wisłą Sandomierz, gdzie ówcześni goście prowadzili grę przez niemalże całe spotkanie. 

Podhale Nowy Targ natomiast pierwszą pozycję objęło jeszcze w 22. ligowej kolejce i jak dotąd prowadzenia w tabeli nie oddało. Po kilku ostatnich małych potknięciach w starciach z lubelskim Motorem czy Sokołem Sieniawa  nasi przeciwnicy wrócili na właściwe tory zwyciężając w ubiegłym tygodniu z KSZO Ostrowiec Św 2-0.

Warto dodać, że dodatkowym smaczkiem sobotniej rywalizacji będzie bezpośredni pojedynek dwóch najlepszych ligowych strzelców. Jak dotąd liderem klasyfikacji jest Tomasz Płonka, który ustrzelił w tym sezonie 19 goli. Na drugiej pozycji znajduje się natomiast zawodnik Podhala Nowy Targ – Artur Pląskowski z 17 golami na koncie. 

O stawce tego meczu napisano już wszystko i wszyscy wiedzą o co w sobotę toczyć się będzie walka. Z pewnością tak zacięty sezon nie mógł się zakończyć lepiej niż starcie lidera z wiceliderem. Szykuje się więc prawdziwa piłkarska uczta przy Hetmańskiej 69.

Spotkanie Stali Rzeszów z Podhalem Nowy Targ rozpocznie się w sobotę 8 czerwca o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie.

REKLAMA
reklama