Piotr Głowacki wybrał Stal

10 Stycznia 2019, godzina 09:00, autor: Grzegorz Szalacha

Ma 27 lat i na swoim koncie blisko 150 spotkań w I lidze.

Piotr Głowacki
Mowa o Piotrze Głowackim, który podpisał umowę z naszym klubem obowiązującą przez 2,5 roku. To kolejny piłkarz, który wzmocni Stal Rzeszów w zimowym okienku transferowym.

Nasz nowy nabytek przez większość swojej kariery był związany z Olsztynem. Jest wychowankiem szkółki Naki Olsztyn, przez wiele sezonów reprezentował też barwy Stomilu. Co ciekawe grając dla tego klubu (wówczas OKS 1945 Olsztyn) w sezonie 2009/10 rywalizował z Stalą w ramach rozgrywek o mistrzostwo II ligi. Nie był to jego ostatni kontakt z naszym regionem, bo w sezonie 2016/17 z powodzeniem występował w Stali Mielec. – Piotr przez kilka grał na zapleczu ekstraklasy i wyrobił tam sobie bardzo dobrą markę. Jego nominalną pozycją jest lewa strona pomocy, ale u nas będzie występował także na innej pozycji. Po odejściu z Stomilu miał kilka ofert z I i II ligi. Udało nam się wygrać tę rywalizację. Jestem pewien, że pozyskaliśmy bardzo wartościowego zawodnika, który znacząco wzmocni nasz zespół. Piotr przyjechał do Rzeszowa tuż po świętach, obejrzał stadion, spotkał się z prezesem Rafałem Kaliszem oraz ludźmi pracującymi w klubie. Długie godziny spędził też na rozmowach z Januszem Niedźwiedziem. Przekonał się do naszej wizji i zdecydował na podpisanie umowy – powiedział Michał Wlaźlik dyrektor sportowy Stali.

Piotr Głowacki jesienią był podstawowym zawodnikiem Stomilu, zagrał w 18 meczach i strzelił dwie bramki. Wystąpił też w jednym spotkaniu Pucharu Polski. – Jakiś czasu temu postanowiłem, że będę chciał zmienić klub i poszukać nowych wyzwań. Rzeczywiście miałem kilka propozycji z wyższych lig, ale Stal była bardzo konkretna, a wizja drogi jaką chce przejść, zupełnie przekonała mnie do tego projektu. Dodam jeszcze, że mój nowy klub był bardzo zdeterminowany abym tu trafił i to też miało znaczenie. Niektórzy może się dziwią, że zamieniam I ligę na III, ale po pierwsze w wielu klubach nawet na zapleczu ekstraklasy nie ma takiej organizacji jaką zastałem w Stali. Po drugie nie zamierzam zbyt długo grać w III lidze. Liczę, że szybko wrócę z moim obecnym klubem, tam gdzie niedawno występowałem – przyznał w rozmowie z serwisem stalrzeszow.pl Piotr Głowacki.

Piotrek - witamy w Rzeszowie! Cieszymy się, że jesteś z nami!

REKLAMA
reklama