Po meczu Stal - GKS powiedzieli

8 Września 2019, godzina 17:00, autor: Marcin Bąk

Wypowiedzi zawodników po meczu Stal - GKS Katowice

Piłka w grze
Grzegorz Goncerz (Stal Rzeszów) 

Jak oceniasz przebieg tego spotkania?
Grzegorz Goncerz: - Bardzo dobrze weszliśmy w ten mecz, stworzyliśmy sobie kilka sytuacji i strzeliliśmy bramkę. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy to spotkanie. Po przerwie mieliśmy okazję żeby ten wynik podwyższyć, ale się nie udało. Gola strzelił natomiast GKS, który po strzeleniu bramki zaczął grać z większym entuzjazmem. Ten punkt trzeba oczywiście szanować, jednak czujemy niedosyt ponieważ uważam, że z perspektywy całego meczu byliśmy drużyną lepszą. Szanujemy ten punkt i przygotowujemy się do kolejnego spotkania. 

- Grałeś przeciwko swojej byłej drużynie. Czy ten mecz był dla Ciebie szczególny?
G.G..: - Gieksa jest bardzo bliska mojemu sercu, dlatego zawsze cieszę się kiedy mam okazję zagrać przeciwko mojemu byłemu klubowi. Cieszę się również, że strzeliłem gola, ponieważ jestem profesjnalistą i chcę strzelać bramki dla Stali.
 

Adrian Błąd (GKS Katowice)

- Czy uważasz ten wynik za sprawiedliwy?
Adrian Błąd: - Myślę, że tak. Jak najbardziej szanujemy ten punkt. W pierwszej połowie dużo strat z naszej strony i Stal to wykorzystywała. Wiedzieliśmy, że mają bardzo dobre stałe fragmenty gry i akurat z jednego straciliśmy bramkę. W przerwie było trochę cierpkich słów, dzięki którym diametralnie zmieniła się nasza gra w drugiej połowie. Zaczęliśmy sobie stwarzać więcej klarownych sytuacji, Stal również te sytuacje miała i widać, że to nie jest przypadek, że są liderem.

- Poziom II ligi czymś Cię zaskoczył?
A.B. : - Uważam, że polska liga się rozwija i na pewno każdy poziom rozgrywkowy ma swoje atuty. W drugiej lidze gra wiele mocnych i znanych marek, które mogłyby z pewnością grać w wyższych ligach. Uważam, że nas również tutaj nie powinno być, dlatego dążymy do tego żeby jak najszybciej odbudować Gieksę i sprawić żeby była silną marką.

REKLAMA
reklama