Podziękowania dla Alojzego Matysiaka

25 Sierpnia 2005, godzina 08:57, autor: Grzegorz Szalacha

Przed meczem z Wierną Małogoszcz byliśmy świadkami miłej uroczystości - podziękowań dla Alojzego Matysiaka. W imieniu klubu uczynił to prezes

Przed meczem z Wierną Małogoszcz byliśmy świadkami miłej uroczystości - podziękowań dla Alojzego Matysiaka. W imieniu klubu uczynił to prezes Władysław Prygoń.
Alojzy Matysiak urodził się w 1936 roku. Zaczął grać w piłkę w klubie Wawel w rodzinnym Wirku na Górnym Śląsku. Jako 14-letni chłopak trafił do Spójni Rzeszów. Gdy w 1956 r. Spójnia połączyłą się z Resovią, błyskawicznie stał się ulubieńcem kibiców "pasiaków". Wtedy też trafił do młodzieżowej reprezentacji Polski prowadzonej przez Kazimierza Górskiego.
W 1960 r. Matysiak znalazł się w Stali Rzeszów, z którą dwa lata później wywalczył historyczny awans do I ligi. Słynął z niesamowitej szybkości i wspaniałych podań do napastników.
Sam też potrafł celnie przymierzyć.
Jeszcze jako piłkarz Stali rozpoczął w tym klubie pracę szkoleniową.
Później, krótko, prowadził Stal Sanok i Izolatora Boguchwała, aż wrócił na stare śmieci - do Resovii. Przez 10 lat trenował II-ligowy zespół.
Skończył AWF w Warszawie, posiada tytuł trenera I klasy. Napisał książkę "Jak zostać bramkarzem?".
W trakcie niedawnych uroczystości 60 lecia ZKS Stal Rzeszów został odznaczony przez Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi.
Ostatnio zajmował się w naszym klubie trenowaniem grup młodzieżowych. Z racji wieku kończy już pracę z młodziezą.
Redakcja strony życzy jeszcze wielu lat zdrowia i pomyślności! I do zobaczenia na meczach!
REKLAMA
reklama

Copyright © 2019 stalrzeszow.pl. Wszelkie prawa są zastrzeżone.