Pojedynek pucharowych finalistów w Chełmie

31 Maja 2019, godzina 13:56, autor: Jakub Zaczkiewicz

Dwaj pucharowi finaliści stoczą w najbliższą sobotę w Chełmie pojedynek, który może mieć kluczowe znaczenie dla ligowych losów.

2018.11.10 Stal Rzeszów - Chełmianka Chełm

Dla rzeszowskiej Stali liczyć się będzie wyłącznie zwycięstwo.

Obie ekipy przystępują do sobotniego starcia w bardzo dobrych nastrojach.

Stal Rzeszów po trzybramkowym zwycięstwie nad Sokołem Sieniawa pewnie zameldowała się w finale Regionalnego Pucharu Polski. Wcześniej natomiast nasza drużyna zremisowała z sandomierską Wisłą co wobec porażki lidera z Nowego Targu pozwoliło na zmniejszenie straty punktowej do trzech „oczek”. Warto jednak podkreślić, iż Stalowcy w tamtym spotkaniu pokazali bardzo dobry futbol stwarzając sobie mnóstwo okazji do zdobycia kolejnych bramek.

Chełmiankę Chełm można natomiast nazwać sprawcą małej niespodzianki. Zespół z Chełma rozgromił bowiem w pucharowym boju Motor Lublin, aż 0:4. Jak mówił po tym meczu trener naszych najbliższych rywali jego drużyna pokazała tym meczem, że jest gotowa do gry o wyższe cele. Można się więc spodziewać, iż w starciu z wiceliderem gospodarze znów postarają się to udowodnić.

Jak mówi Damian Kostkowski nasi zawodnicy mają świadomość, jak istotne jest to spotkanie: Mecz z Chełmianką traktujemy na dzień dzisiejszy jak najważniejszy mecz sezonu. Do Chełma ruszamy z takim nastawieniem jakby to był ostatni mecz ligowej rywalizacji.

Do sobotniego meczu podczas konferencji po meczu z Sokołem Sieniawa odniósł się także trener naszej drużyny Janusz Niedźwiedź:Chełmianka w starciu z Motorem pokazała, że łatwo się nie poddaje. My jednak skupiamy się na własnej grze i w Chełmie będziemy twardo walczyć o zwycięstwo.

Trudno nie zgodzić się z naszym szkoleniowcem. Bilans 81 goli strzelonych w tym sezonie mówi bowiem sam za siebie. Także i w tym starciu siła ofensywna naszej drużyny może okazać się więc ważnym czynnikiem w walce o wygraną.

W najbliższą sobotę czeka nas zatem zacięty pojedynek. Rzeszowska Stal niezależnie od przeciwności potrzebuje jednak kolejnych punktów i mimo dobrej dyspozycji rywala z pewnością powalczy o ligowe zwycięstwo numer 21 w tym sezonie.

Mecz Chełmianki Chełm ze Stalą Rzeszów zaplanowano na sobotę 1 czerwca na godz. 17:00

REKLAMA
reklama