Poskromić stalowe Sokoły

4 Października 2018, godzina 21:30, autor: Grzegorz Szalacha

Sokół Sieniawa, z którym w sobotę zmierzą się piłkarze Stali Rzeszów, będzie bardzo groźnym rywalem i to z kilku powodów.

2018.09.22 Stal Rzeszów - Czarni Połaniec 2-0
Te najważniejsze to spora grupa piłkarzy w przeszłości związanych z naszym klubem, którzy obecnie bronią barw beniaminka oraz duża siła ofensywna tego zespołu. Niemniej jednak biało-niebiescy celują wyłącznie w wygraną.
Matthew Korziewicz, Patryk Kapuściński, Damian Jędrays, Mateusz Jędryas oraz Jarosław Lis kilka sezonów wstecz występowali w naszym zespole, a Sebastiana Brockiego, Oskara Majkę i Damiana Skałę oglądaliśmy w barwach Stali jeszcze w poprzednim sezonie. Jako piłkarz z naszym klubem był związany też obecny trener rywali Szymon Szydełko. – Miło będzie spotkać się z chłopakami przed meczem i powspominać stare czasy. Trochę tych spotkań dla Stali w końcu rozegrali. Na boisku jednak żadnych sentymentów nie będzie zarówno z ich strony jak i naszej. Każdy będzie walczył o swoje, to będzie zacięty mecz – uważa Dariusz Paśkiewicz kierownik Stali.

Sokół choć jest beniaminkiem, nie boi się grać odważnie i ofensywnie. Do tej pory strzelił rywalom 21 bramek, co jest drugim wynikiem w całej lidze. Lepsi są pod tym względem tylko nasi piłkarze, którzy zdobyli 25 goli. Czy to oznacza, że w Rzeszowie padnie w sobotę dużo bramek? – Jest to możliwe, ale spodziewam się raczej pewnej wygranej Stali. Zespół z Sieniawy to mimo wszystko ekipa własnego boiska. Tam czuje się pewnie, tam punktuje i strzela dużo goli. Na wyjazdach przegrał wszystkie mecze. Jeśli zatem Stal zagra na swoich poziomie, będzie skuteczna, ambicja i chęć pokazania się nie wystarczy drużynie z Sieniawy by zdobyć w Rzeszowie jakiekolwiek punkty – powiedział Wojciech Błażejewski dziennikarz Radia Via.

Nasz zespół spokojnie przygotowuje się do tego starcia. – Na treningach skupiamy się na doskonaleniu własnej taktyki i schematów gry. To najlepsza recepta na sukces w tej lidze. Występujące w niej zespoły grają bowiem bardzo nieprzewidywalną piłkę, w której brak często większej powtarzalności. Prowadząc szczegółową analizę rywali, paradoksalnie można wprowadzić swój zespół w błąd, bo często przeciwnik prezentuje się zupełnie inaczej aniżeli w ostatnich meczach. Dlatego lepiej dążyć do jego zdominowania i narzucenia własnych warunków gry. Taki też plan mamy na sobotę - przyznał Karol Szweda II trener naszej drużyny.

6 października 2018, sobota, godz. 15:00
Stal Rzeszów – Sokół Sieniawa
Stadion Miejski Stal w Rzeszowie

Ceny biletów jednorazowych
- normalny 15zł
- ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 19 lat, seniorzy 65+ oraz kobiety) - 8zł
- dzieci do 6 roku włącznie - 1zł
- rodzinny 2+1, 2+2, 2+x = 25zł
Bilety jednorazowe będą możliwe do kupienia w kasach oraz przez Internet (bilety.stalrzeszow.pl)

REKLAMA
reklama