Rozpędzeni Stalowcy zawalczą z KSZO

17 Maja 2019, godzina 16:05, autor: Jakub Zaczkiewicz

Po pucharowym starciu w Mielcu tym razem do Rzeszowa przyjeżdża ekipa KSZO Ostrowiec Św.

2019.04.10 Spartakus Daleszyce

Dla Stalowców w tym meczu liczy się wyłącznie komplet punktów.

Drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego zajmuje obecnie szóste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 47 punktów. Mimo, iż zespół trenera Marcina Wróbla plasuje się w czołówce to jednak nie tak wyobrażał on sobie obecny sezon. Wielu klubowych sympatyków liczy bowiem na to, iż na trzecioligowym froncie ich drużyna będzie mocno walczyła o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Trudno się  z resztą dziwić takim oczekiwaniom skoro zapewne niektórzy z nich doskonale pamiętają czasy, gdy KSZO grywał w ekstraklasie (ówczesna I liga). Te marzenia trzeba będzie jednak póki co odłożyć na później, gdyż w obecnym sezonie klub z Ostrowca Św. definitywnie stracił już szansę na awans.

Rzeszowska Stal natomiast kontynuuje pościg za liderującym Podhalem Nowy Targ. W efekcie potknięcia zespołu z Nowego Targu przy jednoczesnym remisie rzeszowskiej Stali z Motorem Lublin strata do pierwszego miejsca została zmniejszona do dwóch punktów. Nasi zawodnicy oraz sztab trenerski nie zamierzają jednak lekceważyć żadnego rywala z którym przychodzi im się mierzyć. Nie inaczej jest także przed spotkaniem z KSZO, które w pierwszym meczu okazało się bardzo wymagającym rywalem. Czy od czasu pierwszego meczu pomiędzy obiema drużynami siła ofensywna naszego zespołu wzrosła?

Dominik Chromiński: Oczywiście, że teraz jesteśmy mocniejsi. W przerwie zimowej dołączyło do nas kilku nowych piłkarzy, którzy jeszcze bardziej podnieśli jakość całego zespołu. Naszym dodatkowym atutem jest także to, iż większość z nas gra ze sobą już niemalże rok czasu a to sprawia, że jeszcze lepiej rozumiemy się na boisku.  Takie zgranie między nami przekłada się później na kreowanie sytuacji bramkowych. Czujemy, iż jesteśmy rozpędzeni i przypuszczam, że naszym najbliższym rywalom tym razem będzie bardzo trudno zachować czyste konto.

Jak mówi natomiast Miłosz Lewandowski – trener przygotowania fizycznego w Stali Rzeszów bardzo ważna w obecnym rytmie meczowym dla naszej drużyny jest odpowiednia regeneracja

Miłosz Lewandowski: Aktualny rytm meczowy to dość spore obciążenie dla organizmu piłkarzy. Jest to już kolejny tydzień z kolei w którym gramy środa-sobota. Z tego też powodu jednym z elementów na którym się skupiamy jest odpowiednia regeneracja naszych zawodników.

Wszystkich kibiców Stali Rzeszów ucieszy z pewnością fakt, iż w meczu z KSZO trener Janusz Niedźwiedź będzie miał już do dyspozycji Tomasz Płonkę, który w tym sezonie imponuje skutecznością. Nasz napastnik podkreśla, iż Stalowcy są w pełni skoncentrowani na własnej grze:

Tomasz Płonka: Zamiast oglądać się na naszych rywali wolimy skupiać się na naszej grze. Chcemy kontynuować naszą zwycięską passę i wygrać w meczach, które przed nami

Początek spotkania Stali Rzeszów z KSZO Ostrowiec Św. zaplanowano na sobotę 18 maja o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie.

 

REKLAMA
reklama

Copyright © 2019 stalrzeszow.pl. Wszelkie prawa są zastrzeżone.