Śniadanie prasowe ze Stalą

5 Marca 2019, godzina 15:12, autor: Grzegorz Szalacha

- Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, a nawet więcej, by być optymalnie przygotowanym do rozgrywek w rundzie wiosennej ...

2019.03.05 śniadanie prasowe

... i realizacji celu jaki sobie stawiamy, czyli wywalczenia awansu do II ligi – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Rafał Kalisz Prezes Stali.
W konferencji uczestniczył też Zastępca Prezydenta Rzeszowa Stanisław Sienko, dyrektor Stali Michał Wlaźlik oraz trener Janusz Niedźwiedź i zawodnicy Peter Basista i Adrian Ligienza.
Uczestników śniadania prasowego gościł we wtorek Hotel Blue Diamond w Nowej Wsi. – To nasz nowa inicjatywa, chcieliśmy w luźnej atmosferze porozmawiać z przedstawicielami mediów, którzy pomagają nam przedstawiać mieszkańcom Rzeszowa co robimy, by zbudować silny klub piłkarski – zauważył prezes Stali. – Niewątpliwie gołym okiem widać jak zmienia się Stal, stając się coraz bardziej profesjonalnie zorganizowanym klubem. Nie myślimy tylko o pierwszej drużynie, naszym oczkiem w głowie jest akademia, w której już teraz szkolimy 500 młodych piłkarzy. W tym roku wystartuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego Stal Rzeszów. To wychowankowie w przyszłości mają stanowić o naszej sile. Intensywnie pracujemy też nad poprawą bazy sportowej, bo to jeden z bezwarunkowych czynników stymulujących rozwój klubu – dodał Rafał Kalisz.

Prezydent Sienko zapowiedział szereg inwestycji, które mają dostosować Stadion Miejski do wymogów wyższych klas rozgrywkowych. – Jesteśmy już po rozmowach z Ministrem Sportu Witoldem Bańką. Wczoraj osobiście gościłem też w jego resorcie i rozmawiałem z urzędnikami. Jest wsparcie dla naszych starań, pomoc obiecał też europoseł Tomasz Poręba. Jeśli chodzi o same inwestycje to przymierzamy się do instalacji systemu podgrzewania murawy oraz jej wymiany, a także oświetlenia płyty głównej i toru żużlowego - przyznał Stanisław Sienko.

2019.03.05 śniadanie prasowe

O przygotowaniach pierwszej drużyny do rundy wiosennej najwięcej mówił Janusz Niedźwiedź. – W przerwie zimowej dokonaliśmy kilku roszad w składzie, po to by wzmocnić nasz zespół. Szukaliśmy takich zawodników, którzy są lepsi od tych których mamy w składzie w odniesieniu do danej pozycji. Dziś mogę stwierdzić, że udało nam się takich pozyskać. Planowaliśmy też uzupełnić nasze braki w ataku i obronie, sprowadziliśmy Grzegorza Goncerza i Błażeja Cyferta, którzy dadzą nam odpowiednią jakość. Jesteśmy gotowi pod względem sportowym, organizacyjnym i mentalnym na start ligi – zapowiedział trener Stali.
Pytany o cele na rundę wiosenną, szkoleniowiec Stali przyznał, że na razie najważniejszy jest mecz z Wólczanką. – Tak będzie po każdej kolejce, w tej rundzie nie będzie spotkań mniej ważnych. Oczywiście mierzymy w awans do II ligi, ale nie zrealizujemy tego samymi założeniami. Kluczem do sukcesu jest wygrywanie kolejnych spotkań i mozolne gromadzenie punktów. To jedyna droga, a my jesteśmy gotowi, żeby ją przejść - dodał Janusz Niedźwiedź.

2019.03.05 śniadanie prasowe

REKLAMA
reklama

Copyright © 2019 stalrzeszow.pl. Wszelkie prawa są zastrzeżone.