Stal sprawdzi kolejnego beniaminka

12 Października 2018, godzina 22:40, autor: Grzegorz Szalacha

W najbliższą niedzielę nasz zespół zawita do Kraśnika.

2018.08.19 Stal Rzeszów - Orlęta Radzyń Podlaski

W starciu z tamtejszą Stalą, biało-niebiescy rywalizować będą w ramach 12. kolejki. Tym spotkaniem zakończą oni serię spotkań z tegorocznymi beniaminkami.

Jak na razie naszej drużynie idzie całkiem dobrze w tych pojedynkach, ograła wszakże Czarnych Połaniec i Sokoła Sieniawa, oraz podzieliła się punktami z Hutnikiem Kraków. Wszyscy liczą, że dobra passa zostanie podtrzymana także w najbliższym meczu, choć rywal na pewno zawiesi wysoko poprzeczkę. – Zespół z Kraśnika doskonale czuje się na własnym terenie, przegrał tam tylko z Wisłą Puławy (2-4 przyp. red.). Była to jedyna porażka tej drużyny i stracone bramki, w meczu rozgrywanym na swoim stadionie – wylicza Janusz Niedźwiedź.

Trener naszego zespołu wierzy, że jego podopieczni są w stanie również wywalczyć trzy punkty na trudnym terenie. – Na pewno jedziemy tam po to, żeby zagrać swoją grę. Chcemy dominować, atakować i strzelać bramki. Do końca rundy czekają nas same trudne pojedynki, niemniej skupiamy się tylko na najbliższym meczu. W tej chwili nasza uwaga koncentruje się tylko wokół starcia z Stalą Kraśnik – dodaje nasz rozmówca.

W minioną środę nasi piłkarze pokonali 8-0 Strumyka Malawa w ramach Pucharu Polski. Szansę pokazania się w szerszym wymiarze czasu dostali zawodnicy, którzy w lidze siedzą z reguły na ławce rezerwowych. Czy któryś z nich swoją postawą pokazał trenerowi Niedźwiedziowi, że warto na niego postawić także w walce o ligowe punkty? – Jeśli indywidulanie miałbym kogoś wyróżnić to Łukasza Zagdańskiego, zdobywcę czterech goli i Łukasza Mozlera, który potwierdził, że widać u niego progres formy odkąd zastępuje Wojciecha Reimana. Generalnie jednak cała drużyna zasługuje na słowa pochwały, bo pokazała, że na tak trudnym boisku jakie zastaliśmy w Malawie, można grać szybką i kombinacyjną piłkę. Na pewno był to wartościowy sprawdzian przed meczem w Kraśniku – dodał trener Niedźwiedź.

Stal Kraśnik – Stal Rzeszów
Stadion MOSiR
Niedziela, godz. 15:00
Transmisja video na naaszym kanale #H69.TV na Youtube

REKLAMA
reklama