Stal zakontraktowała króla strzelców I ligi

6 Lutego 2019, godzina 18:38, autor: Grzegorz Szalacha

Górnik Łęczna, GKS Bełchatów i Hutnik Kraków, to kluby najmocniej walczyły o pozyskanie tej zimy Grzegorza Goncerza.

Grzegorz Goncerz

Napastnik, który ma na swoim koncie tytuł króla strzelców I ligi, na wiosnę będzie zdobywał bramki dla Stali Rzeszów.
Nasz nowy zawodnik podpisał umowę na 2,5 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. – Grzegorz podczas bezpośredniej rozmowy okazał się bardzo konkretnym człowiekiem. Podkreślił, że nie interesuje go umowa krótkoterminowa, ale podoba mu się projekt, który realizujemy i chce w nim uczestniczyć w dłuższym okresie czasu. Jest przekonany, że sporo wniesie do gry naszego zespołu, a ja mam nadzieję, że będziemy mieli z niego wiele pożytku – powiedział Rafał Kalisz prezes Stali.
30-letni napastnik piłkarskiego abecadła uczył się w Krakusie Kraków, a do poważnej piłki startował w barwach ligowego rywala Stali - Hutnika Kraków. Zadebiutował w ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze i w tej klasie rozgrywkowej zaliczył 21 występów (w tym dwa w barwach Ruchu Chorzów przyp. red.).
- Niewątpliwie transfery zawodników takiego formatu do III ligi zdarzają się bardzo rzadko. Na pewno Grzegorza nie przekonaliśmy kwestiami finansowymi, bo kluby z I i II ligi oferowały mu zarobki na wyższym poziomie. Zawodnik zobaczył jak funkcjonuje nasz klub, jak jest zorganizowany, jakie mamy cele na kilka lat do przodu. To okazało się kluczowe dla decyzji jaką podjął. Niewątpliwie jego przyjście to duże wzmocnienie siły naszego ataku. Grzegorz niejednokrotnie udowodnił, że potrafi strzelać gole, a dodatkowo jest wręcz stworzony do gry kombinacyjnej, jaką my preferujemy – dodał Michał Wlaźlik dyrektor Stali.
Najlepszy okres w jego karierze przypadł na okres gry w GKS Katowice. Przez kilka sezonów był najlepszym strzelcem tej drużyny dla której strzelił łącznie ponad 50 goli, a w sezonie 2014/15 zdobywając 21 bramek, został najlepszym strzelcem I ligi.
- Rzeczywiście kwestie finansowe nie były dla mnie kluczowe, gdybym chciał tylko zarabiać walczyłbym o miejsce w składzie Podbeskidzia. Profesjonalizm Klubu, jego cele i ofensywny styl gry przekonał mnie do tego, żeby to właśnie z Rzeszowa przypomnieć się kibicom. Podjąłem trzecioligowe wyzwanie i chcę swoją grą pomóc w osiągnięciu sukcesów o jakich kibice dumy Podkarpacia marzą – podsumował Grzegorz Goncerz, nowy napastnik Stali.

REKLAMA
reklama

Copyright © 2019 stalrzeszow.pl. Wszelkie prawa są zastrzeżone.