Udana inauguracja "Niebieskich"

10 Września 2019, godzina 10:35, autor: Jakub Zaczkiewicz

W minioną sobotę swój mecz rozgrywała nie tylko pierwsza drużyna. W tym dniu grali również chłopcy z naszej Akademii.

Iauguracje sezonu 2019/2020 przez chłopców z rocznika 2009 można uznać za w pełni udaną. Nasi wychowankowie odnieśli komplet zwycięstw (4-0), legitymując się świetnym bilansem bramkowym 19-1. Liga rozgrywana jest w systemie turniejowym „każdy z każdym”. Szczegółowe wyniki przedstawiały się następująco:

Stal Rzeszów 8 – 0 Korona Rzeszów

Stal Rzeszów 5 – 0 Grom Mogielnica

Stal Rzeszów 3 – 0 Izolator Boguchwała

Stal Rzeszów 4 – 1 Grunwald Budziwój.

Godne uwagi jest również to, iż ciężar zdobywania bramek nie spoczywał wyłącznie na jednym zawodniku, lecz do ostatecznego bilansu bramkowego swoje trafienia dołożyło, aż 10 zawodników: Tymoteusz Łuc (4), Dawid Matwijiw (3), Kacper Drozd (2), Karol Ciechanowski (2), Maksymilian Musiałek (2), Michał Liszcz (2), Tadeusz Romański (1), Karol Kiełb (1), Szymon Święs (1), Adrian Moskwa (1). Warto także podkreślić, iż nasz golkiper Aleksander Woroniec tylko raz wyjmował piłkę z siatki.

Jak te wydarzenia komentuje trener naszych chłopców Krzysztof Jędruch?

Krzysztof Jędruch: Zespół w czterech meczach zdobył dziewiętnaście goli, a stracił tylko jedną. Nasz bramkarz Aleksander Woroniec popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, natomiast Jego koledzy imponowali skutecznością i współpracą zarówno w ataku jak i w obronie.

REKLAMA
reklama