UKS Orlik Przemyśl klubem partnerskim Stali

10 Stycznia 2019, godzina 13:05, autor: Grzegorz Szalacha

Stal Rzeszów rozpoczęła tworzenie sieci akademii, szkółek i klubów partnerskich.

UKS Orlik Przemyśl umowa

Szalenie miło nam poinformować, że UKS Orlik Przemyśl został klubem partnerskim Stali Rzeszów.

List intencyjny podpisany przez dyrektorów Stali Rzeszów, Michała Wlaźlika i Leszka Rejusa oraz Prezesów UKS Orlika Przemyśl - Henryka Łaskarzewskiego i Czesława Rożaka - otwiera drogę do lepszego rozwoju młodych chłopców z dwóch dobrze funkcjonujących ośrodków piłkarskich dla młodzieży. Zarówno jeden, jak i drugi, posiada wykwalifikowany sztab szkoleniowy, który dzięki nawiązanej współpracy będzie dzielił się doświadczeniem oraz wspólnie szkolił, wedle nowoczesnej europejskiej metodologii na jakiej aktualnie pracuje Stali Rzeszów.

Głównym celem nawiązania współpracy między akademią z Rzeszowa i klubem z Przemyśla jest pozyskiwanie najzdolniejszych zawodników do Stali Rzeszów. Piłkarze z Grodu nad Sanem będą mieli możliwość udziału w treningach na Stadionie Miejskim, korzystania z naszej infrastruktury oraz specjalistycznego sprzętu wraz z dostępem do wysokiej klasy specjalistów z zakresu fizjoterapii i psychologii. Będą mieli możliwość kontynuowania nauki w tworzonej przez Prezesa Rafała Kalisza Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która ma być, jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce opartej na doświadczeniach najsilniejszych Akademii w Europie. Dzięki temu będą mieli zagwarantowany kontakt z Akademiami i klubami z całego Świata, z którymi będziemy mogli wymieniać się wiedzą, wspólnie trenować oraz osiągać liczne sukcesy.

UKS Orlik Przemyśl jest jednym z najlepiej funkcjonujących tego typu klubów w regionie, dlatego zdecydowaliśmy się na nawiązanie z nim współpracy. Charakteryzuje się jakością prowadzenia zajęć przez trenerów posiadających wysokie kwalifikacje - powiedział Michał Wlaźlik, Dyrektor Sportowy Stali Rzeszów.

Będziemy starali się dzielić doświadczeniem naszych trenerów oraz poprzez wspólne szkolenia w kraju jak i za granicą podnosić ich kompetencje z zakresu piłki nożnej.

 

REKLAMA
reklama