W samo południe z Wiślanami

15 Marca 2019, godzina 10:06, autor: Grzegorz Szalacha

W niedzielę piłkarze Stali Rzeszów po raz pierwszy w tym roku powalczą o ligowe punkty na własnym stadionie.

2018.11.03 Stal Rzeszów - Wisła Sandomierz

Ich rywalem będą Wiślanie Jaśkowice, z którymi w poprzedniej rundzie wygrali 5-1.

Rewanże oba zespoły zaczęły od skromnych wygranych. Stal pokonała Wólczankę 1-0 po meczu, w którym najwięcej kłopotów sprawił obu drużynom silnie wiejący wiatr. Ekipa z Małopolski w takim samym stosunku wygrała z KSZO Ostrowiec. Dzięki tej wygranej udało jej się oddalić od strefy spadkowej i z większym spokojem przyjedzie na mecz do Rzeszowa.
- Po meczu z KSZO jesteśmy pełni optymizmu. W tym jednym spotkaniu udało nam się zdobyć więcej punktów aniżeli w pierwszych sześciu kolejkach rundy wiosennej. Start zatem należy uznać za udany i z dobrym nastawieniem przystępujemy do kolejnych meczów – powiedział Maciej Wcisło, kapitan Wiślan.

Przed niedzielnym pojedynkiem kadra Stali poszerzyła się o dwóch piłkarzy, bynajmniej nie chodzi o transfery. Po pauzie za żółte kartki do dyspozycji Janusza Niedźwiedzia będą już Adrian Ligienza i Peter Basista. Jesienią byli oni podstawowymi zawodnikami naszej drużyny. Czy teraz z marszu wrócą do wyjściowej jedenastki? – Mogę powiedzieć, że przyjemnie jest mieć takie dylematy. Kadrę mamy szeroką i naprawdę zawodnicy walczą mocno o to by znaleźć się w podstawowym składzie. Niestety miejsc jest jedenaście, a my chętnych mamy dużo więcej – przyznał szkoleniowiec biało-niebieskich.

Trener naszej drużyny ze spokojem podchodzi do niedzielnego pojedynku. – W Wólce Pełkińskiej pokonaliśmy pierwszy etap na drodze do celu ku któremu zmierzamy. Pozostało nam ich jeszcze szesnaście. Każdy będzie trudny, w każdym musimy udowadniać, że stajemy się lepsi pod względem piłkarskim, taktycznym, mentalnym. Wiadomo, że preferujemy ofensywny styl gry, chcemy stwarzać dużo okazji bramkowych i sporą ich część zamieniać na bramki. Nasza gra ma cieszyć kibiców i mam nadzieję, że tak będzie w niedzielę – dodał Janusz Niedźwiedź.

Stal Rzeszów – Wiślanie Jaśkowice
Stadion Miejski Stal w Rzeszowie
Niedziela, godz. 12:00
W pierwszym meczu: 5-1 (bramki: Chromińśki, Ochman samobój., Płonka dwie, Trznadel oraz Sikora)

Ceny biletów jednorazowych
- normalny 15zł
- ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 19 lat, seniorzy 65+ oraz kobiety) - 8zł
- dzieci do 6 roku włącznie - 1zł
- rodzinny 2+1, 2+2, 2+x = 25zł
Bilety jednorazowe będą możliwe do kupienia w kasach oraz przez Internet

REKLAMA
reklama