Zmarł Władysław Patycki

24 Czerwca 2008, godzina 09:54, autor: Grzegorz Szalacha

W wieku 71 lat zmarł w Rzeszowie Władysław Patycki, były świetny piłkarz, trener, działacz sportowy, wychowawca młodzieży. Człowiek skromny,

W wieku 71 lat zmarł w Rzeszowie Władysław Patycki, były świetny piłkarz, trener, działacz sportowy, wychowawca młodzieży. Człowiek skromny, ambitny, życzliwy, lubiany przez młodzież, zasłużony dla piłki nożnej i sportu w ogóle na Podkarpaciu. "Pan Władek", bo tak się do niego zwracali i młodzi i starsi zawodnicy, był wychowankiem Stali Rzeszów i  z tym klubem przeżywał największe radości swego sportowego życia.

 W Stali przez 5 sezonów grał w II lidze (20 meczów i 2 bramki), z klubem tym awansował do I ligi i wystąpił w dwóch meczach. Był prawoskrzydłowym. - Bronił również barw Stali Łańcut, Resovii, Grunwaldu Rzeszów i Sokołowianki. Był dobry technicznie i wyróżniał się szybkością. Zawsze był bardzo zaangażowany i oddany swojej pracy. Tryskał humorem i życzliwością, miał wiele zdolności. Był jednym z najlepszych zawodników sekcji hokeja na lodzie Stali - wspomina swojego byłego Kolegę znany trener Stanisław Kocot.

Po zakończeniu kariery W.Patycki pracował jako trener. Prowadził m.in. Crasnovię. Z powodzeniem trenował juniorów rzeszowskiej Stali. Zdobył z nimi brązowy medal mistrzostw Polski. Wychował wielu znanych zawodników, w tym reprezentantów Polski Bogdana Skibę i Dariusza Marciniaka. Zawodowo pracował w WSK Rzeszów. Był posłem na Sejm IX kadencji.
Pogrzeb W.Patyckiego odbędzie się 26 czerwca o godz.14:30 na rzeszowskim cmentarzu Wilkowyja.

REKLAMA
reklama

Copyright © 2019 stalrzeszow.pl. Wszelkie prawa są zastrzeżone.