1945 eliminacje do kl. A, grupa Rzeszów
1 Spartak Rzeszów 15.07  w  1:2  ( ? - ?, ? )
2 Gryf Mielec 22.07  w  1:3  (samob. ? - Noworyta I ?', Noworyta II ?', ?')
3 Sokół Rzeszów 29.07  d  3:0  (Kamler 20', 44', Kościółek ?')
4 WKS Szturmowiec Rzeszów 05.08  d  6:1  (Niedzielski 8', 11', 57', Żak 59', 89', Kościółek 90' - ? 79')
5 Resovia 11.08  w  0:1  (Zwoliński 35')
6 Gryf Mielec 15.08  d  3:0  walkower
7 Sokół Rzeszów 26.08  w  2:2  (Budziński ?' k, Kamler ?' - Bieszczad ?', Majcher ?')
8 Spartak Rzeszów 29.08  w  2:0  (Żak 37', Napieracz 72')
9 Resovia 15.09  d  2:2  (Janczura 55', 89' k - Drozd 40', Zwoliński ?' k)
10 WKS Szturmowiec Rzeszów 26.09  d  3:0  walkower
Zawodnicy OM TUR PZL w eliminacjach do klasy A:
Stanisław Rejewski (b), Julian Bereś, Edward Budziński, Stanisław Janczura, Tadeusz Kamler, Stanisław Kościółek,
Józef Napieracz, Tadeusz Niedzielski, Franciszek Pamuła, Jan Polak, Walenty Popek, Julian Przybyło I,
Stefan Skwarczowski, Remigiusz Śliwiński, Józef Żak,
trener: Jan  Polak 
tabela eliminacji do klasy A  1945 m p br+ - br- z r p
1 Resovia 10 17 32 - 12 8 1 1
2 Sokół Rzeszów 10 13 38 - 21 6 1 3
3 OMTUR PZL Rzeszów 10 12 23 - 11 5 2 3
4 Spartak Rzeszów 10 9 23 - 17 4 1 5
5 Gryf Mielec 10 7 21 - 32 3 1 6
6 WKS Szturmowiec Rzeszów 10 2 8 - 52 1 - 9
Uwagi:
1. Mecze Szturmowca z: Sokołem, OMTUR-em, Spartakiem i Gryfem zweryfikowano jako walkowery na korzyść przeciwników.
2. Mecz OMTUR PZL - Gryf zweryfikowano jako walkower dla gospodarzy.
3. Awans do klasy A wywalczyły drużyny rzeszowskie: Resovia, Sokół i OMTUR PZL.


 
1945/46 klasa A 
11 Orzeł Gorlice 04.11  d  1:2  (Żak 1' - ? sam, ? )
12 Karpatia Glinik Mariampolski 11.11  w  3:2  (Żak ?', Niedzielski ?', Pamuła ?' k - ?, ? )
13 Legia Krosno 25.11  w  2:2  ( ?, ? - ?, ? )
14 Sokół Rzeszów 02.12  w  3:0  walkower
15 Resovia 07.04  d  2:2  (Żak ?', Przybyło 87' II - R. Jurkiewicz 32', Melko 80')
16 Nafta Krosno 22.04  d  2:1  ( ? , Żak ?' k - Kozub ?')
17 Orzeł Gorlice 26.05  w  1:3  (Pamuła ?' k - ?, Muller, ?)
18 Nafta Krosno 02.06  w  5:1  ( ?, ?, ?, ?, ? - ? )
19 Karpatia Glinik Mariampolski 09.06  d  3:0  walkower
20 Legia Krosno 16.06  d  2:3  (Napieracz ?', ?' - Ukleja 10', Arlet 75', Karpiński 86')
21 Resovia 19.06  w  0:1  (Melko 10')
22 Sokół Rzeszów 23.06  d  2:1  (? sam 55', Napieracz ?' - ? k ?')
Zawodnicy OM TUR PZL w sezonie 1945/46:
Stanisław Rejewski (b), Julian Bereś, Tadeusz Gawron, Tadeusz Kamler, Józef Napieracz, Tadeusz Niedzielski,
Franciszek Pamuła, Julian Przybyło I, Kazimierz Przybyło II, Stefan Skwarczowski, Mieczysław Sobina,
Remigiusz Śliwiński, Józef Żak,

trener: Jan  Polak (jesień 1945),  Stefan Skwarczowski (wiosna 1946)
tabela 1945/46 m p br+ - br- z r p
1 Resovia 12 17 43 - 17 8 1 3
2 Orzeł Gorlice 12 17 32 - 18 8 1 3
3 Legia Krosno 12 15 28 - 24 7 1 4
4 OMTUR PZL Rzeszów 12 14 26 - 18 6 2 4
5 Nafta Krosno 12 12 27 - 28 6 - 6
6 Sokół Rzeszów 12 5 13 - 46 2 1 9
7 Karpatia Glinik Mariampolski 12 2 14 - 38 1 - 11
Uwagi:
1. Mecze OMTUR PZL - Karpatia, Karpatia - Resovia, Karpatia - Sokół zweryfikowano jako walkowery na korzyść przeciwników Karpatii.
2. Mecz Orzeł - Legia zweryfikowano jako obustronny walkower.
3. W spotkaniu o mistrzostwo klasy A rozegranym w Krośnie (21.07) Resovia przegrała z Orłem Gorlice 1:2 (1:2). Awans Orła do rozgrywek centralnych.

 
1946/47 klasa A
23 Resovia 06.10  w  0:5  (Jurkiewicz 2', Zwoliński 38', Wróbel 62', Drozd 77', 83')
24 Orzeł Gorlice 13.10  d  3:0  (walkower, Pamuła 2' k), mecz przerwany w 70' przy stanie 1:0 dla gospodarzy
25 Sanoczanka Sanok 27.10  d  5:1  (Przybyło II 7', 50', 60', 82', Żak 71' - Będkowski 88' k)
26 Nafta Krosno 03.11  d  0:5  (Smagowicz 30', 31', 49, samob. ?', Kraus ?')
27 Sokół Rzeszów 16.11  w  2:6  (Przybyło II 15', Napieracz 58' - Brudek 34', Adamiec 45', Śliwiński 47', 86', Warchałowski 52', 60')
28 Legia Krosno 24.11  w  1:8  (Napieracz ?' - Gottfried ?', ?', ?', Petryk ?', ?', Arlet ?', Bisztyga ?', Karpiński ?')
29 Nafta Krosno 11.05  w  4:3  (?, ?, ?, ? - ?, ?, ?)
30 Legia Krosno 18.05  d  3:4  (Kędra ?', ?', Napieracz ?' - Pełepyszyn ?', Arlet ?' k, sam ?, Pietrzyk ?')
31 Resovia 01.06  d  1:3  ( ? - ?, ?, ? )
32 Sanoczanka Sanok 08.06  w  6:3  (?, ?, ?, ?, ?, ? - ?, ?, ?)
33 Orzeł Gorlice 29.06  w  2:1 (Kędra ?', Napieracz ?' - ?) 
34 Sokół Rzeszów   d  ?:?
Zawodnicy OM TUR PZL w sezonie 1946/47:
Tomasz Lubiński (b), Stanisław Rejewski (b), Stanisław Daszkiewicz, Józef Dudek, Tadeusz Kamler, Henryk Komaniecki,
Tadeusz Kościółek, Józef Napieracz, Tadeusz Niedzielski, Franciszek Pamuła, Julian Przybyło I, Kazimierz Przybyło II,
Mieczysław Sobina, Remigiusz Śliwiński, Józef Żak,
trener: Stefan Skwarczowski

1947/48 klasa A
35 Nafta Krosno 07.09  d  1:1  (Żak ?' - Pierowski ?')
36 Legia Krosno 21.09  w  4:3  (Kędra ?, ?, Napieracz ?', pr. łącznik ?' - Karwański ?', ?', Pełepyszyn ?')
37 Resovia 28.09  d  3:4  (Napieracz ?', Żak ?', Kędra ?' - Sikora ?', ?', Jurkiewicz ?', Krzyszczuk ?')
38 Czuwaj  Łańcut 05.10  w 4:2  (Kędra ?', ?', ?' k, Żak ?' - Mach ?' k, Mańkowski ?')
39 Sokół Rzeszów 12.10  d  4:0  (Kędra ?', Żak ?', Daszkiewicz ?', Kościółek ?')
40 Orzeł Gorlice 19.10  w  2:1  (Kędra ?', Napieracz ?' - Pony ?')
41 Nafta Krosno 18.04  w  2:1 (Kędra ?', Kościółek ?' - Dubiel ?') 
42 Legia Krosno 25.04  d  0:2  (Samisz 15', Pełepyszyn 75')
43 Resovia 06.05  w  1:3  (Kościółek 19' - Jurkiewicz 25', Krzyszczuk  ?', Sikora 87')
44 Czuwaj Łańcut 17.05  d  2:1  ( ?, samob ? - ? )
45 Sokół Rzeszów 23.05  w  4:3  ( ?, ?, ?, Napieracz ?' - ?, ?, ? )
46 Orzeł Gorlice 27.05  d  3:2  ( ?, ?, ? - ?, ? )
Zawodnicy OM TUR PZL w sezonie 1947/48:
Stanisław Rejewski (b), Stanisław Daszkiewicz, Stefan Kędra, Józef Kieś, Tadeusz Kościółek, Józef Napieracz,
Tadeusz Niedzielski, Franciszek Pamuła, Julian Przybyło I, Kazimierz Przybyło II, Remigiusz Śliwiński, Józef Żak,
trener: Stefan Skwarczowski (jesień 1947), Stanisław Roik (wiosna 1948)
. tabela 1947/48 m p br+ - br- z r p
1 Legia Krosno 12 17 40 - 20 8 1 3
2 Resovia 12 17 40 - 20 8 1 3
3 OMTUR PZL Rzeszów 12 17 30 - 23 8 1 3
4 Nafta Krosno 12 11 33 - 27 5 1 6
5 Orzeł Gorlice 11 11 28 - 25 5 1 5
6 Sokół Rzeszów 11 9 21 - 29 4 1 6
7 Czuwaj Łańcut 12 0 15 - 63 - - 12
Mecze o tytuł mistrza klasy A, rozegrane zostały na terenie neutralnym w Tarnowie:
 -  Legia-Resovia  16.06 n 2:0
47 Resovia 18.06  n  3:1  (Przybyło II ?', Napieracz ?', Żak ?' - Krzyszczuk ?')
48 Legia Krosno 20.06  n  3:3  (Kościółek ?', ?', Kędra ?' - Kidacki ?', ?', Bisztyga ?')
tabela baraży m p br+ br- z r p
1 Legia Krosno 2 3 5 - 3 1 1 -
2 OMTUR PZL Rzeszów 2 3 6 - 4 1 1 -
3 Resovia 2 0 1 - 5 - - 2
Mecz dodatkowy o 1-sze miejsce ((Tarnów):
49 Legia Krosno 24.06  n  1:3  (Żak 28' - Pełepyszyn 11', Samisz 15', Bisztyga 18')
Awans Legii Krosno do baraży o II ligę.

1948/49
klasa A
50 Legia Krosno 26.09  w  2:2  ( ?, ? - ?, ? )
51 Resovia 09.10  w  2:2  (Kościółek ?', Kędra ?' - Kozub ?', Krzyszczuk ?')
52 Nafta Krosno 17.10  d  0:1  (Dubiel ?')
53 Orzeł Gorlice 31.10  d  3:2  (Kościółek ?', Napieracz ?', Kędra ?' - Tokarski ?', Kowalski ?')
54 Sanoczanka Sanok 07.11  w  4:3  ( ?, ?, ?, ? - ?, ?, ? )
55 Legia Krosno 10.04  d  2:4  (Kura ?', Kędra ?' - Wereszczak ?', ?', Arlet ?' k, Habrat ?')
56 Orzeł Gorlice 24.04  w  3:1  ( ?, ?, ? -  ? )
57 Resovia 15.05  d  1:0  (Karpiński 14')
58 Nafta Krosno 24.05  w  2:1  (Napieracz ?', Żak ?' - Sołek ?')
59 Sanoczanka Sanok 31.05  d  5:1 ( ?, ?, ?, ?, ? - ? ) 
Zawodnicy OM TUR PZL w sezonie 1948/49:
Stanisław Rejewski (b), Stanisław Daszkiewicz, Stefan Kędra, Tadeusz Kościółek, Kazimierz Kura,
Jan Majeran, Józef Napieracz, Tadeusz Niedzielski, Julian Przybyło I, Kazimierz Przybyło II,
Remigiusz Śliwiński, Józef Żak,
trener: Stanisław Roik
tabela 1948/49 m p br+ - br- z r p
1 Resovia 10 15 20 - 5 6 3 1
2 OMTUR PZL / Stal Rzeszów 10 14 24 - 17 6 2 2
3 Legia Krosno 10 12 25 - 15 5 2 3
4 Nafta Krosno 10 12 18 - 11 5 2 3
5 Orzeł Gorlice 10 4 9 - 24 1 2 7
6 Sanoczanka Sanok 10 3 12 - 36 1 1 8
Uwagi:
1. Mistrz klasy A, Ogniwo Rzeszów, zagrał w eliminacjach o wejście do II ligi (brak awansu).
2. W maju 1949 r. nastąpiła zmiana nazwy drużyny z "OMTUR PZL" na "Stal" Rzeszów.

1949/50 klasa A, Okręg Rzeszowski
60 Ogniwo Rzeszów 18.09  d  1:0  (? 30')
61 Związkowiec Jasło 09.10  d  2:1  (?, ? - ?)
62 Spójnia Rzeszów 16.10  w  3:1  (J. Majeran 41', Kościółek 73', Kura 77' - Brudek 1')
63 Stal Mielec 22.10  d  1:1  (Kura ?' - ? samob. ?')
64 Włókniarz Krosno 30.10  w  3:4  (K. Majeran 12' w, 37', Kura 34' - Wereszczak 5', 73', Gbyl 13', 39')
65 Związkowiec Gorlice 06.11  d  2:1  (?, ? - ?)
66 Związkowiec Krosno 13.11  w  2:3  (Kędra ?', K. Majeran ? - Szmid ?', Gonet ?', Olszewski ?')
67 Związkowiec Strzyżów 20.11  w  3:1  (Kura ?', ?', ?' - ?)
68 Ogniwo Rzeszów 19.03  w  1:2  (K. Majeran 68' - Dwernicki 33', Surmiak 89')
69 Związkowiec Strzyżów 02.04  d  2:0  (K. Majeran 38', Kościółek 55')
70 Spójnia Rzeszów 17.04  d  2:1  (Kędra 29', Kościółek 38' - Noworól 20')
71 Związkowiec Jasło 23.04  w  1:1  (Bukała ?' - Styczyński 83')
72 Stal Mielec 18.05  w  1:2  (Napieracz 25' - Gwoździński 30', Gargas 67')
73 Włókniarz Krosno 21.05  d  1:0  (Bukała 28')
74 Związkowiec Gorlice 04.06  w  2:2  (Kędra 67' k, 89' -Telega 55', Brągiel 85')
75 Związkowiec Krosno 11.06  d  4:1  (Bukała ?', ?', Kędra ?', Żak ?' - Sołek ?')
Zawodnicy Stali Rzeszów w sezonie 1949/50:
Tomasz Lubiński (b), Michał Skiba (b), Wojciech Bukała, Stanisław Daszkiewicz, Antoni Gąsior,
? Jurkiewicz II, M. Karpiński, Stefan Kędra, Tadeusz Kościółek, Kazimierz Kura, Jan Majeran,
Kazimierz Majeran, Józef Napieracz, Tadeusz Niedzielski, Stanisław Żak,
trener: Stanisław Roik (jesień 1949)
. tabela 1949/50 m p br+ - br- z r p
1 Stal Mielec 16 25 47 - 23 11 3 2
2 Włókniarz Krosno 16 21 57 - 30 10 1 5
3 Stal Rzeszów 16 21 31 - 21 9 3 4
4 Ogniwo Rzeszów 16 18 41 - 31 8 2 6
5 Spójnia Rzeszów 16 15 44 - 42 6 3 7
6 Związkowiec Jasło 16 15 37 - 34 6 3 7
7 Związkowiec Krosno 16 14 27 - 34 5 4 7
8 Związkowiec Gorlice 16 10 25 - 37 2 6 8
9 Związkowiec Strzyżów 16 5 23 - 80 2 1 13
Uwaga:
Mistrz klasy A, Stal Mielec, zagrał w eliminacjach o wejście do II ligi (brak awansu).
                 
1950
klasa A, grupa 2, rozegrano niepełną I rundę, rozgrywek nie dokończono.
76 Unia Przeworsk 24.09  d  0:2  ( ?, ? )
77 Ogniwo Rzeszów 08.10  d  2:1  (Kura 35', 62' - Dolhaniak 69' k)
78 Związkowiec Jarosław 22.10  w  5:2  (Kędra ?', ?', ?', Kura ?', K. Majeran ?' - Blajer ?', Laszkowski ?')
79 Kolejarz Jarosław 05.11  w  7:0  (Kędra ?', ?', ?', ?', ?' Kura ?', ?'')
Zawodnicy Stali Rzeszów w sezonie 1950:
Tomasz Lubiński (b), Wojciech Bukała, Antoni Gąsior, Stefan Kędra, Józef Kieś, Tadeusz Kościółek,
Kazimierz Kura, Jan Majeran, Kazimierz Majeran, Józef Napieracz, Tadeusz Niedzielski,
tabela 1950 m p br+ - br- z r p
1 Unia Przeworsk 4 8 15 - 2 4 - -
2 Stal Stalowa Wola 4 7 8 - 2 3 1 -
3 Stal Rzeszów 4 6 14 - 5 3 - 1
4 Gwardia Przemyśl 4 6 7 - 11 3 - 1
5 Ogniwo Rzeszów 6 4 12 - 8 2 - 4
6 Kolejarz Jarosław 6 4 7 - 14 2 - 4
7 Związkowiec Jarosław 7 4 9 - 20 1 2 4
8 Gwardia Lubaczów 5 1 4 - 14 - 1 4
 
Zmiany nazw klubów:
OMTUR PZL - od maja 1949 r. Stal Rzeszów
Ogniwo / Resovia Rzeszów,
Kolejarz / Czuwaj Przemyśl,
Włókniarz / Legia / Karpaty Krosno,  
Związkowiec / Spójnia / Sparta /JKS Jarosław,    
Związkowiec / Unia / Górnik / Glinik Gorlice,
Spójnia / Sparta / Sanovia Lesko,
Gwardia / Walter Rzeszów,
Budowlani / Polonia Przemyśl,
Związkowiec / Unia / Górnik Krosno,
Unia / Spójnia / Związkowiec / Czarni Jasło,
Cukrownia / Unia / Spójnia / Sparta / Orzeł Przeworsk,